9 Ağustos 2015 Pazar

Denize Gözyaşı


Yıllar oldu, 13 yaşımdayken hayatıma ergenliğin de etkisiyle bomba gibi düşen Bonjovi'den bu kadar derin, bu kadar güzel ve gözlerimi uzaklara daldıran bir şarkı dinlemeyeli...
Bonjovi Türkiye'den sevgili Mine'nin henüz kavuşamadığımız yeni albümde yer alacak iki şarkıyı paylaşmasıyla ve dinlediğim şarrkılardan birine vurulmamla eski bir aşka kavuşmuş gibi hissettim.
Eskiden çok sevdiğim, ancak yıllardır yapmayı bıraktığım bir şeyi yaptım şarkıları dinledikten sonra. Akşam serinliğinde balkonda oturdum ve beni büyüsüyle saran şarkıyı defalarca ama defalarca dinlerken bloga bu yazıyı yazmaya başladım. Unuttuğum kendime dönmeye başladım sanki yeniden.

A Teardrop to the Sea... Uzun balyajlı saçlarıyla ben daha doğmadan hayatımıza giren, dünyanın en güzel insanlarından biri olan Jon'un beni yeniden kendine aşık eden şarkısı bu işte.
Ne yalan söyleyeyim ergenliğimden beri hayatımdan çıkmayan bu adama değilse de müziğine son 2-3 yıldır uzaktan bakıyordum. Eski büyüyü kaybettiğine Richie'nin gidişiyle tutkudan ticarete yuvarlandığına inanmaya başlamak üzereydim neredeyse.
Bu sürede dinlemekten zevk aldığım tek son dönem şarkısı Whole lot of leavin' idi, ki bence sözleri açısından muhteşem bir işti benim için.
Ama şimdi whole lot of leavin' den çok daha öte içimdeki taşları yerinden oynatacak güçte, beni alıp götüren bir şeyle çarpıştım bu parçayla. Yine Bon Jovi Türkiye'den tanıma şansı bulduğum sevgili Ahmet'in sonuna dek katıldığım yorumlarına binaen Jon tüm eleştirilere karşı çok cesur davranıp yaşıyla ve yaşadıklarıyla gelen olgunluk çağını damıtmış bu şarkıya adeta...

Gençliğim boyunca öfkemi, aşkımı, hüznümü sakladığım Bon Jovi şarkılarına anlaşılan 30'larımı da emanet edeceğim...

50'lerine gelmiş, o güzelim sarı saçlarını yaşlanmanın doğasına emanet edip beyaz çevirmiş bir Jon'la tüm anılarını geçmişe bağışlamış, anne olmuş, 30'lara merdiven dayamak üzere olan bir Ayşe'nin yeniden kavuşması oldu bu albüm şimdiden.

Hayatıma yeniden hoşgeldin Jon... Meğer seni ne çok özlemişim!

'can't hear a heartbreak
'cause music's too loud
love pick me up
I'm down on my knees
like treasure just rights
no mean that don't fly

Read more: Bon Jovi - A Teardrop To The Sea Lyrics | MetroLyrics

 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder